Губин

Там де могутній Дністер робить чергову петлю, на мальовничих його схилах розташовано село Губин. Перша згадка про село датується аж 1530 роком. Неподалік від Губина на березі Дністра було знайдено давньоруське поселення.

В селі часто проводиться фольклорно-обрядовий фестиваль «Купальські вогні»

Церква Усікновення голови святого Івана Хрестителя

В Губині зберіглася пам’ятка архітектури місцевого значення – дерев’яна церква, яка була споруджена 1849 року на місці більш давнього храму, що згорів. Біля храму – надбрамна дзвіниця, а вся території церкви оточена кам’яним муром. Храм був греко-католицьким. В період з 1946 по 1989 рр не діяв.

Стіни церкви зведені із смерекових колод, що сплавляли з Карпат, а підвалини зроблені з дубових брусів.

Храм п'ятизрубний, одноверхий, хрещатий у плані. До квадратної в плані нави із заходу і сходу примикають майже квадратні бабинець і вівтарна частина, а з півдня і півночі — короткі бічні рамена. Четверик нави накритий восьмигранним наметовим дахом на низькому восьмерику, намет увінчаний маківкою. Бічні зруби накриті високими причілковими дахами. Піддашшя навколо споруди опирається на кронштейн — «східці» утворені випусками вінців зрубів.

В Губині чудові краєвиди і помилуватися ними зазвичай тут стають наметами учасники сплавів, навіть табір є (на Гугл мапс він позначений). А от машиною тут досить погана дорога, хоча можете спробувати.

Мітки: Тернопільська область, дерев'яні храми, церкви,