Кулевча

Sightseeing. Цікаві місця Село, де є православне диво

Етнічне болгарське село Кулевча на кожні свята та неділі приймає велику кількість паломників, бо відоме перш за все своїм Кулевчанським дивом.

Історична довідка

Болгарське село Кулевча (болгарською мовою назва Кюлевча) в Одеській області засновано 1830 року переселенцями з однойменного села Шуменської області Болгарії.

За пів століття село розвинулося, та збільшилося у кількості населення в десять разів, На 1835 р проживало 134 людини, а на 1875 рік вже 1443 мешканця.

У 2010 році був встановлений в селі пам'ятник першим переселенцям. Часто проходять фестивалі та дня болгарської культури.

Церква Миколая Чудотворця

Для православної людини Кулевча відома "Кулевчанським дивом" та чудотворними іконами, що перебувають у храмі святителя Миколая Чудотворця. Церква була зведена наприкінці ХІХ ст.

В кулівчанському храмі містяться наступні святині:

  • ікона Іверської Божої Матері,
  • ікона Касперівської Божої Матері,
  • образ святих великомучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії
  • Голгофський Хрест.
  • оновлена дивом ікона Нерукотворного Спасу,
  • Казанська ікона Богоматері "Мучениця",
  • мироточива ікона Матроні Московської,
  • ікона, що проявилася на склі, Цілителя Пантелеймона та Георгія Переможця.


На території перед храмом один з чотирьох Поклоних Хрестів, встановлених в Україні, що між собою утворюють Хрест (Чорнобиль, Кулевча, Старий Почаїв - Тернопільська область, Борки - Харківська область).

Кулевчанське диво - ікона, в окладі якої розмістилися зрізані живі лілеї, які висихають, а потім дивним чином пускають нові пагони.

Якщо ви мандруєте на південь Одеської області (Ізмаїл, Рені, Кілія, Вилкове, Приморське) та є віруючою православною людиною, то заїхати на службу, або просто завітати до храм у Кулевчі вартує!

Служба Божа у Миколаївському храмі в Кулевча розпочинається у п'ятницю та суботу о 12:00, у всі святкові та недільні - вранці, о 9:00

Як доїхати

Залізницею: у селі є залізнична станція Кулевча (на лінії Одеса — Ізмаїл). Автобусом з Одеси, автовокзал Привоз. Власним транспортом автошляхом Одеса-Рені, і повернути на Кулевчу

Мітки: Одеська область, церкви,