Що цікавого подивитися у Київській області. Подорожі вихідного дня по Київщині

Куди поїхати на вихідні в Київській області?

Що є цікавого подивитися навколо Києва? Насправді, Київщина має цілу низку чудових та цікавих місць

Якщо ви ще не вистигли від літніх мандрівок і «дорога кличе», або, якщо склалася ситуація, що і відпустки не було і не передбачається, то можна робити недалекі поїздки вихідного або навіть на півдня. Вересень тішить теплою погодою, світловий день ще не короткий, отже обираємо та відправляємося в маленьку подорож Київщиною, куди саме – обирати вам.

Цікаві місця навколо Києва

Антонів - незвична піраміда-усипальня Вавілон на Київщині

Усипальниця Підгірських та водяний млин кінця ХІХ - поч. ХХ ст. Про Антонів можна прочитати тут

Вартує занотувати, що неподалік від Антонова розташувалося Городище Пустоварівське, де збергіся величезний млин та невеличка ГЕС.

Пархомівка - унікальна церква

Про цю пам’ятку останні роки трублять інфопортали та краєзнавчі сайти на теренах Інтернету. Навіть, якщо ви й тут вже були, повірте мені, людині яка тут була багато разів, вартує завітати ще раз і ще раз.

Не забудьте, зазначити у свій маршрут, що дорогою до Пархомівки є:

  • у Тадіївці зберігся будинок керуючого маєтком,
  • в Ожегівці – гарна дерев’яна церква.

Один з небагатьох костелів у стилі неоготики розташований у Фастові, з пам’яток тут є і стара дерев’яна церква. Поруч з Фастовом знаходиться добре відреставрований колишній маєток Хоєцьких у Томашовці. Тепер тут діє православний монастир. Територія добре облагороджена, а монахи, здається звикли бачити серед відвідувачів не тільки паломників а й туристів

Якщо вам подобаються дерев’яні церкви, то можна завітати поруч у відомі Кожанку та Півні.

Восени колишні маєтки виглядають особливо привабливо та романтично, навіть якщо вони у стадії руйнації. Ці місця полюбили київські фотографи та й для любителям інстаграму ці локації будуть в нагоді. Особливий плюс – ці місця знаходяться зовсім неподалік від Києва

  • Буча – маєток інженера Штамма. Зараз палац перебуває в стадії руйнації, і от віднедавна цю історико-архітектурну пам’ятку нарешті внесли в реєстр місцевих пам’яток
  • Ворзель – будинок графині Уварової. Щодо цього будинку, занотуйте наступну інформацію: тут часто проходяться художні виставки та камерні концерти.
  • На руїнах палацу Остен-Сакена в Мироцькому (орієнтир Немішаєво) теж проводили декілька разів вечірні концерти під відкритим небом. Цю локацію люблять та знають туристи. Тут планували зробити монастир. Але руїни так і лишилися руїнами.

у від Києва в Рудому Селі доживають свій вік руїни палацу Залеських. Сумно і болісно за памятку...

Посеред ріки Дніпро стоїть на острівці так звана «церква на воді» , там, де колись було село Гусинці.

50.009841, 31.072542Точні координати деревяної церкви

Колись тут було село, але було поховано під водами Дніпра при створені Київського моря. Лишився тільки храм, бо стояв на пагобрі. Час та вода нещалили церкву - вона руйнувалася. Але не так давно, храм було відновлено та реставровано. До церкви тепер з лівого берега веде пішохідний міст, їхати через село Старе. З правого ж берега можна дістатися на моторному човні з Ржищева., є причал.

Дорогою до Ржищева не забудьте відвідати музей Трипільської культури в Трипіллі та подивитися неймовірні краєвиди могутнього Дніпра, які відкриваються з височин Вітачова.

Місто Богуслав відомо багатьма пам’ятками. Тут цікава міська забудова, великий православний храм Святої Трійці та відновлюється костел св. Владислава. Неподалік від автостанції пам’ятник народній героїні Марусі Богуславки. Богуслав зелене місто. Тут гарні парки, є міст Кохання. А найголовнішою природною пам’яткою Богуслава – богуславське гранітне оголення.

49.541568, 30.879255Точні координати на карті Google

Влітку тут на вихідних багато відпочивальників, які немов тюлені на великих каменях отримують водні процедури та синтезують вітамін Д3 ;) Восени, думаю, людей менше, отже, можна рушати.

Дорога до Богуслава хороша та мальовнича. Завітайте по дорозі до Богуслава й у село Пустовіти заради вітряка голандського типу. Він дуже фотогенічний! А також дерев’яну церкву у Владиславці.

У Рокитнянському районі доживають вік два водних млина. В селі Пугачовка це вже руїни, а в селі Бушево величезний млин складається з наче діючої частини та вже зруйнованої.

49.644044, 30.602499Точні координати на карті Google

Також в Бушево є стара деревяна церква.

В Ромашках (Рокитнянський район) дуже гарний світлий великий храм. Навіть неочікувано побачити таку масивну класику в невеликому селі.

49.7305951, 30.5944753Точні координати деревяної церкви

Неподалік від Рокитного, де є свої пам’ятки, розташоване село Житні Гори. Архітектурна пам’ятка – дерев’яна церква освячена на честь Йосифа Обручника (єдина на всій Київщині з таким ім'ям), датується вона 1766 роком. Якщо вам пощастить, то вартує відвідати й службу Божу. В церкві дуже гарні інтер’єри.

Не так давно стала відома для більшості локація, яку називають чи то Васильківські Карпати, то Українська Ісландія, чи то Казковий яр. У будь-якому разі, ці місцина дуже живописна і вартує візитів у різні пори року. Влітку тут спекотно, але як раз на сонці аромат від різнотрав’я п’янить і хочеться зануритися в те море польових квітів. Також спуститися вниз яру та відчути що ти ніби в горах ;)

50.185059, 30.400420Точні координати костелу в Антонові

Натискайте на фото для збільшення

Вздовж літописної ріки Трубіж збереглося декілька давньоруських городищ. Яскраво виражені з них розташовані, напркилад, у селі Світильня 50.565557, 31.155541 та селі Русанів.

50.483693, 31.167224Точні координати

Уява домалює старий дерев’яний фортпост та воїнів у давньоруських обладунках.

А якщо в Русанова їхати в напрямку Переяслава Хмельницького, то можна побачити дерев’яний храм в селі Перемога та дві церкви в селі Гостролуччя, одна з них в руїні, а друга дуже велика з триярусною дзвіницею відреставрована.

Ще нижче за мапою лежить село Веселинівка , там збереглися будівлі ХІХ ст. маєтку поміщиці Семиградової.

Навколо Переяслава-Хмельницького теж є декілька цікавих локацій

  • Самобутня церква Іоана Богослова в Гайшині
  • Воскресенська церква-ротонда в селі Воскресенське
  • Руїни церква св. пророка Ілії в Циблях. До неї пішки дістатися нереально, хіба що по воді, але є точки, з яких видно руїни на фоні Дніпра. То ж якщо ви не налаштовані йти до церкви у брід, то вартує запастися біноклем чи моноклем, щоб детально роздивитися руїни храму.

Вартує згадати і про міста на Київщині – з сильним туристичним потенціалом. Звісно, переможниця - Біла Церква. Це місто за один раз і не оглянеш. Тут дійсно багато історико-архітектурних памяток. А восени тут просто замовлено відвідати парк «Олександрія». Він старіше за уманську Софіївку, але був дуже сильно пограбований під час першої світової та другої. Тоді було викрадено багато статуй, а палац Браницьких спалено та розібрано. Тим не менш дендропарк зберіг чарівність та затишність, тут багато красивих місць. Особливо виділяються Китайський місток та амфітеатр – колонада Луна, ротонда, арковий місток.

Ще одне місто з великим переліком пам’яток – Васильків. По секрету розкажу, що якщо вам не вдається потрапити у «Казковий яр», або ви вже там побували і хочете щось подібне подивитися, то в самому Василькові є схоже місце – це ландшафтний ентомологічний заказник "Ковалівський яр". У Василькові вартує сходити на «Змієві вали», вони знаходяться за витвором українського бароко – собором Антонія та Феодосія Печерських (засновників Києво-Печерської Лаври.) Також у Василькові є дві колишні синагоги, теж вартує їх оглянути.

Переяслав-Хмельницький – місто музеїв. Тут сміливо можна витратити цілий день на огляд старовинних пам’яток. У місті діє і скансен – музей під відкритим небом. Музей народної архітектури та побуту вразить вас своїми експозиціями.

Якщо є бажання подивитися як живуть (чи жили олігархи), то можна прогулятися у Буки (так так в Київській області є свої живописні Буки). Парк відкритий для відвідувачів, вхід безкоштовний. Платною була лише Алея казок та звіринець з ведмедями та птахами. В цьому парку маєтку Суслова багато саме інстаграмних локацій.

Як жив колишній президент Янукович можна побачити у «Резиденції Міжгір’я», що розташована на території національного парку.

Подивитися як виглядала Давня Русь можна побачити у історичному парку «Київська Русь», що неподалік села Копачів. Тут реконструйовано Стародавній Київ часів Давньої Русі.

У три вищезгадані локації сміливо можна їхати з дітьми і на цілий день, їм тут точно нудно не буде.

Київська область цікава та багата на пам’ятки. Мандруйте та пізнавайте, відкривайте та захоплюйтесь. Життя триває та вирує. Подорожуйте Україною!

Можливо, ви знаєте ще місця, які були цікаві для загалу? Напишіть мені я обов'язково додам!