Волинська

Волинська область має славетну літописну історію. Серце Волині - замок в Любарта в Луцьку, її очі — великі блакитні Шацькі озера, найбільше з який відоме озеро Світязь — є найглибшим озером в Україні. Артерії — водні лабіринти ріки Стохід. Душа - православний оборонний монастир-фортеця у с. Зимне. Давня волинська земля прославлена давньоруськими містами Луцьк, Володимир-Волинський, Любомль та інші.

Перелік пам'яток архітектури національного значення у Волинській області нараховує 203 об'єкти, пам’яток археології - 149 (з них — 16 національного значення). Зафіксовано 1282 пам'ятки історії (з них — 7 національного значення) та 35 пам'яток монументального мистецтва (з них — одна національного значення).

Всього у Волинській області 220 озер, по її території протікають Прип'ять, Стохід, Стир, Західний Буг та інші.

Сама назва «Волинь» як означення території вперше з'явилася у літописі 1077 року і походить ймовірно від назви стародавнього міста. Історична Волинь це не тільки Волинська область, а ще й території Рівненської, Житомирської та навіть Тернопільської областей.

Весь перелік

Криничне

Вогонь знищила церкву у 2008 році, лишилася тільки дзвіниця

Детальніше...

Луків - Мацеїв

Луків та Мацеїв - однаково давні назви цього надзвичайно цікавого містечка. Тут збереглося чимало пам'яток. Обов'язково завітайте в Луків, що на Волині. Тим більш від траси зовсім недалеко.

Детальніше...

Любешів

В полісському містечку збереглося декілька пам'яток архітектури, але найгарніша памятка - природна - лабіринти ріки Стохід

Детальніше...

Любомль

Цікаві місця Любомля: палац, еостел, церква...

Детальніше...

Мельники

Детальніше...