Волинська

Волинська область має славетну літописну історію. Серце Волині - замок в Любарта в Луцьку, її очі — великі блакитні Шацькі озера, найбільше з який відоме озеро Світязь — є найглибшим озером в Україні. Артерії — водні лабіринти ріки Стохід. Душа - православний оборонний монастир-фортеця у с. Зимне. Давня волинська земля прославлена давньоруськими містами Луцьк, Володимир-Волинський, Любомль та інші.

Перелік пам'яток архітектури національного значення у Волинській області нараховує 203 об'єкти, пам’яток археології - 149 (з них — 16 національного значення). Зафіксовано 1282 пам'ятки історії (з них — 7 національного значення) та 35 пам'яток монументального мистецтва (з них — одна національного значення).

Всього у Волинській області 220 озер, по її території протікають Прип'ять, Стохід, Стир, Західний Буг та інші.

Сама назва «Волинь» як означення території вперше з'явилася у літописі 1077 року і походить ймовірно від назви стародавнього міста. Історична Волинь це не тільки Волинська область, а ще й території Рівненської, Житомирської та навіть Тернопільської областей.

Весь перелік

Смолигів

Миколаївська церква пам'ятка архітектури зведена 1743 роком

Детальніше...

Старий Загорів

Старий Загорів було родовим гніздом шляхетської родини Загоровських. В селі розташована деревяна церква, яка була зведена ймовірно на початку ХХ ст.

Детальніше...

Старий Чорторийськ

Домініканський костел та монастир

Детальніше...

Тростянець

Оборонна церква в Тростянці - унікальна сакральна памятка Волині

Детальніше...

Усичі

Дерев'яна церква (1795р,)

Детальніше...