Вінницька область багата на історико-архітектурну спадщину.
На початок 2014 року на державному обліку перебувало 4307 пам’яток: 1739 – археології, 1893 – історії, 526 – містобудування та архітектури, 48 садово-паркового та ландшафтного мистецтва, 101 – монументального мистецтва.
До Державного реєстру об’єктів культурної спадщини національного значення відносяться такі відомі пам’ятки як Немирівське скіфське городище – одне з найбільших прадавніх городищ України, палац Потоцьких у місті Тульчині, палац княгині Щербатової у Немирові, склеп-усипальня Потоцьких в Печері, склеп-усипальниця М.І. Пирогова в м.Вінниці, та багато інших.
Вінницька земля багата на палаци та садиби.
Унікальні ландшафти прикрашають природу Вінниччини. Дністер та Південний Буг - водні артерії області створюють місця неповторної краси. Тут багато заповідників, заказників, урочищ.
З 2000 року функціонує Державний історико-культурний заповідник «Буша», до складу якого увійшли пам’ятки археології, скельний храм, залишки фортеці і підземних ходів XVI ст.
До пам’яток історії національного значення належить Музей-садиба М.Коцюбинського і М.Пирогова, могили видатних композиторів М. Леонтовича, П. Ніщинського, також могила соратника Б.Хмельницького - Данили Нечая.
Область дійсно багата на історично-архітектурні та природні пам’ятки. Вінниччину називають країною палаців та садиб. Кожен раз ця область відкриває для туриста щось нове, цікаве та неповторне. В області функціонує більше сотні музеїв. А ще тут є рекреаційні зони, діє багато оздоровлювальних центрів. Тут є родовища столових мінеральних вод («Регіна», «Княжна», «Шумилівська», «Подільська», «Росяна»).
Замки Вінницької області:
Мітки: Вінницька область,
Шпиків
В Шпикові доживає свій вік замок Свейковського, XVIII ст. 2019 року обвалилася єдина вціліла вежа
Юрківці
Небагато збереглося від маєтку в Юрківцях, але на щось подивитися можна. А ще тут неймовірно гарна природа